Technické detaily a benefity

 

 

RÁM A PALUBA

Rám katamaránu, ke kterému jsou připevněny plováky je vyroben z profilů z hliníkové slitiny. Navržen je s ohledem na vysokou tuhost a zároveň na rychlou a snadnou montáž a demontáž. Výplň rámu – trampolínu tvoří pevná plastová textilie. Díly rámu jsou povrchově ošetřeny práškovou barvou – komaxitem. Rám je připevněn k plovákům pomocí přivařených “praporků”, které se zasouvají do kapes na plovácích.

 
 
 
 
 
 

 

PLACHTY

Katamarán je standardně osazen hlavní plachtou a kosatkou. Celková plocha plachet činí 9,7 m2 (hlavní plachta 6,5 m2, kosatka 3,2 m2). K výrobě je používán materiál Dakron od firmy Dimension Polyant o gramáži 175 – 240 g/m2. V hlavní plachtě i kosatce je průhledné okno zvyšující přehled a bezpečnost při plavbě.

 
 
 
 
 
 

 

STĚŽEŇ

Jako všechny delší části katamaránu je i stěžeň skládací a je sestaven celkem ze tří stejně dlouhých dílů, které lze velmi jednoduše vzájemně spojit v jeden celek. Délka stěžně ve složeném stavu je 5050 mm. U obou typů je stěžeň z hliníkové slitiny, aerodynamického kapkovitého profilu, povrchově upravený práškovou barvou.

 
 
 
 
 
 
 

KORMIDLO

Katamarán MiniCat 420 je osazen jedním kormidlem v ose lodi, připevněném k rámu. Konstrukce kormidla umožňuje jeho sklopení v rozmezí úhlu 90 st., tzn.že u břehu nebo v mělkých vodách nehrozí jeho poškození. Díky aretaci lze kormidlo snadno zajistit v obou krajních polohách. Automatický zásek, odjistí lano kormidla, pokud najedete s lodí na mělčinu a zabraňuje tak jeho zničení. Kormidlo je laminátové od specializované firmy Comlet (epoxi systém). Standardně je dodávané v bílé barvě, nebo na přání v karbonovém provedení

 
 
 
 
 
 

 

KÝLOVÉ PLOUTVE

Skvělou plavbu a vynikající zábavu zažijete pouze s lodí, kterou máte zcela pod kontrolou a která má výborné plavební vlastnosti. Důležité je především minimalizovat splouvání, což je důležité především při plavbě proti větru. K dosažení optimálních vlastností byly zkonstruovány 2 kýlové ploutve připevněné k oběma plovákům. Jejich nízký a podélný tvar vytváří dostatečnou plochu a navíc umožňuje s lodí připlout blízko břehu bez rizika poškození. Ploutve jsou vyrobeny z UV odolného polypropylenu a zároveň plní funkci vynikající ochrany plováků proti prodření.

 
 
 
 
 
 
 

PLOVÁKY

Katamarán je osazen dvěma nafukovacími plováky o délce 4,2 m a průměru 45 cm. Velký důraz byl kladen na maximální kvalitu použitých materiálů. K výrobě se používá vyztužený materiál Valmex, vysoce odolný proti proražení a otěru. Tento materiál i technologie výroby byly převzaty z výroby nafukovacích člunů na divokou vodu.
Oba plováky jsou jednokomorové a výtlak každého z nich je 530 Kg. Provozní tlak je 0,25 MPa

 

 

 

 

 

 

 

 další modely   oblečení a doplňky

 
 
Zpět do obchodu