Technické detaily a benefity

 

 

RÁM A PALUBA

Rám katamaránu, ke kterému jsou připevněny plováky je vyroben z profilů z hliníkové slitiny. Navržen je s ohledem na vysokou tuhost a zároveň na rychlou a snadnou montáž a demontáž. Výplň rámu – trampolínu tvoří pevná plastová textilie. Díly rámu jsou povrchově ošetřeny práškovou barvou – komaxitem. Rám je připevněn k plovákům pomocí přivařených “praporků”, které se zasouvají do kapes na plovácích.

 
 
 
 
 
 

 

PLACHTY

Katamarán je standardně osazen hlavní plachtou a kosatkou. Celková plocha plachet činí 9,7 m2 (hlavní plachta 6,5 m2, kosatka 3,2 m2). K výrobě je používán materiál Dakron od firmy Dimension Polyant o gramáži 175 – 240 g/m2. V hlavní plachtě i kosatce je průhledné okno zvyšující přehled a bezpečnost při plavbě.

 
 
 
 
 
 

 

STĚŽEŇ

Jako všechny delší části katamaránu je i stěžeň skládací a je sestaven celkem ze tří stejně dlouhých dílů, které lze velmi jednoduše vzájemně spojit v jeden celek. Délka stěžně ve složeném stavu je 5050 mm. U obou typů je stěžeň z hliníkové slitiny, aerodynamického kapkovitého profilu, povrchově upravený práškovou barvou.

 
 
 
 
 
 
 

KORMIDLO

Katamarán MiniCat 420 je osazen jedním kormidlem v ose lodi, připevněném k rámu. Konstrukce kormidla umožňuje jeho sklopení v rozmezí úhlu 90 st., tzn.že u břehu nebo v mělkých vodách nehrozí jeho poškození. Díky aretaci lze kormidlo snadno zajistit v obou krajních polohách. Automatický zásek, odjistí lano kormidla, pokud najedete s lodí na mělčinu a zabraňuje tak jeho zničení. Kormidlo je laminátové od specializované firmy Comlet (epoxi systém). Standardně je dodávané v bílé barvě, nebo na přání v karbonovém provedení

 
 
 
 
 
 

 

KÝLOVÉ PLOUTVE

Skvělou plavbu a vynikající zábavu zažijete pouze s lodí, kterou máte zcela pod kontrolou a která má výborné plavební vlastnosti. Důležité je především minimalizovat splouvání, což je důležité především při plavbě proti větru. K dosažení optimálních vlastností byly zkonstruovány 2 kýlové ploutve připevněné k oběma plovákům. Jejich nízký a podélný tvar vytváří dostatečnou plochu a navíc umožňuje s lodí připlout blízko břehu bez rizika poškození. Ploutve jsou vyrobeny z UV odolného polypropylenu a zároveň plní funkci vynikající ochrany plováků proti prodření.

 
 
 
 
 
 
 

PLOVÁKY

Katamarán je osazen dvěma nafukovacími plováky o délce 4,2 m a průměru 45 cm. Velký důraz byl kladen na maximální kvalitu použitých materiálů. K výrobě se používá vyztužený materiál Valmex, vysoce odolný proti proražení a otěru. Tento materiál i technologie výroby byly převzaty z výroby nafukovacích člunů na divokou vodu.
Oba plováky jsou jednokomorové a výtlak každého z nich je 530 Kg. Provozní tlak je 0,25 MPa

 

 

 

 

 

 

 

 další modely   oblečení a doplňky

 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení