Technické detaily a benefity 460

RÁM A PALUBA

Rám katamaránu, ke kterému jsou připevněny plováky je vyroben z profilů z hliníkové slitiny. Výplň rámu – trampolínu tvoří pevná plastová textilie. Díly rámu jsou povrchově ošetřeny práškovou barvou – komaxitem. Rám je připevněn k plovákům pomocí přivařených “praporků”, které se zasouvají do kapes na plovácích.

 

PLOVÁKY

MINICAT 460 je osazen dvěma nafukovacími plováky o délce 4,6 m a průměru 49 cm. K výrobě se používá vyztužený materiál Heytex , vysoce odolný proti proražení a otěru. Tento materiál vyráběný v Německu se využívá i k výrobě raftů a člunů na divokou vodu.
Plováky jsou jednokomorové a provozní tlak je 0,25 MPa.

 

KÝLOVÉ PLOUTVE

Skvělou plavbu zažijete pouze s lodí, kterou máte zcela pod kontrolou a která má výborné plavební vlastnosti. Důležité je především minimalizovat splouvání, což je důležité především při plavbě proti větru. K dosažení optimálních vlastností byly zkonstruovány 2 kýlové ploutve připevněné k oběma plovákům. Jejich nízký a podélný tvar vytváří dostatečnou plochu a navíc umožňuje s lodí připlout blízko břehu bez rizika poškození. Ploutve jsou vyrobeny z UV odolného polypropylenu a zároveň plní funkci vynikající ochrany plováků proti prodření.

 

STĚŽEŇ

Jako všechny delší části katamaránu je i stěžeň skládací a je sestaven celkem ze čtyř stejně dlouhých dílů, které lze velmi jednoduše vzájemně spojit v jeden celek. Délka stěžně ve složeném stavu je 6100 mm. Stěžeň je z hliníkové slitiny, aerodynamického kapkovitého profilu, povrchově upravený práškovou barvou.

 

PLACHTA

MINICAT 460 je vybaven hlavní plachtou a kosatkou. Celková plocha plachet je 11,5 m2 (hlavní plachta 8,0 m2, kosatka 3,5 m2). Pro hlavní plachtu se používá materiál „Racing PolyesterX-PLY Line“. K výrobě kosatky je používán dakron. Jak hlavní plachta, tak kosatka mají průhledná okna, která zajišťují lepší viditelnost a bezpečnost při plachtění. 460 Esprit může být vybaven volitelným Gennakerem.

 

KORMIDLO

MINICAT 420 je osazen jedním kormidlem v ose lodi, připevněném k rámu. Konstrukce kormidla umožňuje jeho sklopení v rozmezí úhlu 90 st., takže u břehu nebo v mělkých vodách nehrozí jeho poškození. Poloha kormidla se aretuje v záseku s automatickým bezpečnostním odpojením, takže nehrozí poničení kormidla při plavbě u břehu. Součástí kormidelní páky je i její prodloužení - „pína“. Ta je na kloubu a umožňuje pohyb do všech směrů. Kormidlo je standardně dodávané v bílé barvě, nebo v karbonovém provedení.

 

KOVÁNÍ

Stejně jako u všech ostatních modelů MINICAT, jsou i na modelu 460 použité špičkové komponenty od společností Ronstan, Seasure, Clamcleat a Suchomel.

 

 další modely   oblečení a doplňky

Zpět do obchodu