Technické detaily a benefity 460

RÁM A PALUBA

Rám katamaránu, ke kterému jsou připevněny plováky je vyroben z profilů z hliníkové slitiny. Výplň rámu – trampolínu tvoří pevná plastová textilie. Díly rámu jsou povrchově ošetřeny práškovou barvou – komaxitem. Rám je připevněn k plovákům pomocí přivařených “praporků”, které se zasouvají do kapes na plovácích.

 

PLOVÁKY

MINICAT 460 je osazen dvěma nafukovacími plováky o délce 4,6 m a průměru 49 cm. K výrobě se používá vyztužený materiál Heytex , vysoce odolný proti proražení a otěru. Tento materiál vyráběný v Německu se využívá i k výrobě raftů a člunů na divokou vodu.
Plováky jsou jednokomorové a provozní tlak je 0,25 MPa.

 

KÝLOVÉ PLOUTVE

Skvělou plavbu zažijete pouze s lodí, kterou máte zcela pod kontrolou a která má výborné plavební vlastnosti. Důležité je především minimalizovat splouvání, což je důležité především při plavbě proti větru. K dosažení optimálních vlastností byly zkonstruovány 2 kýlové ploutve připevněné k oběma plovákům. Jejich nízký a podélný tvar vytváří dostatečnou plochu a navíc umožňuje s lodí připlout blízko břehu bez rizika poškození. Ploutve jsou vyrobeny z UV odolného polypropylenu a zároveň plní funkci vynikající ochrany plováků proti prodření.

 

STĚŽEŇ

Jako všechny delší části katamaránu je i stěžeň skládací a je sestaven celkem ze čtyř stejně dlouhých dílů, které lze velmi jednoduše vzájemně spojit v jeden celek. Délka stěžně ve složeném stavu je 6100 mm. Stěžeň je z hliníkové slitiny, aerodynamického kapkovitého profilu, povrchově upravený práškovou barvou.

 

PLACHTA

MINICAT 460 je vybaven hlavní plachtou a kosatkou. Celková plocha plachet je 11,5 m2 (hlavní plachta 8,0 m2, kosatka 3,5 m2). Pro hlavní plachtu se používá materiál „Racing PolyesterX-PLY Line“. K výrobě kosatky je používán dakron. Jak hlavní plachta, tak kosatka mají průhledná okna, která zajišťují lepší viditelnost a bezpečnost při plachtění. 460 Esprit může být vybaven volitelným Gennakerem.

 

KORMIDLO

MINICAT 420 je osazen jedním kormidlem v ose lodi, připevněném k rámu. Konstrukce kormidla umožňuje jeho sklopení v rozmezí úhlu 90 st., takže u břehu nebo v mělkých vodách nehrozí jeho poškození. Poloha kormidla se aretuje v záseku s automatickým bezpečnostním odpojením, takže nehrozí poničení kormidla při plavbě u břehu. Součástí kormidelní páky je i její prodloužení - „pína“. Ta je na kloubu a umožňuje pohyb do všech směrů. Kormidlo je standardně dodávané v bílé barvě, nebo v karbonovém provedení.

 

KOVÁNÍ

Stejně jako u všech ostatních modelů MINICAT, jsou i na modelu 460 použité špičkové komponenty od společností Ronstan, Seasure, Clamcleat a Suchomel.

 

 další modely   oblečení a doplňky

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení